راهکارهای اساسی در مورد ایمنی نوزادان در وقت خواب

راهکارهای اساسی در مورد ایمنی نوزادان در وقت خواب

کودک را به پشت روی یک تشک صاف و بدون بالش بخوابانید. اگر در طول شب متوجه شدید که کودک غلت میزند دوباره  او را به پشت برگردانید . اما فکر نکنید که باید تمام شب را مراقب او باشید . هنگامی که کودک توانایی غلت زدن از پشت به جلو و یا برعکس را دارد سعی کنید او را روی پشتش برگردانید اما کم کم بگذارید خودش وضعیت مناسب خواب را پیدا کند.

 سر کودک را با ملافه و پتو نپوشانید. کودک را همیشه در حالتی قرار دهید که پاهایش پایین رختخوابش قرار بگیرد در این حالت نمیتواند به زیر پتو یا ملافه اش بخزد. همیشه به جای لحاف از ملافه یا پتو استفاده کنید مطمئن شوید که ملافه و پتو را کاملا در زیر شانه های او محکم کرده اید چون در این حالت کودک دیگر نمی تواند به راحتی به زیر آن بخزد یا غلت بزند .

کودکان ونوزادان قادر نیستند خودشان دمای بدنشان را تنظیم کنند به همین جهت باید دمای اتاقی را که کودک در آن به سر میبرد درحد مناسبی تنظیم کنید.  این دمای مناسب در حدود ۱۶ تا ۱۸ درجه سانتیگراد و یا ۶۱ تا ۶۴ درجه فارنهایت است.

نوزادان وکودکان خیلی کوچک نمی توانند خودشان ملافه را پس بزنند یا دوباره آن را روی خود بکشند همراه با تنظیم دمای محیط نوزادپوشش او باید یک زیرپوش نرم و نخی با یک لباس راحتی روی آن باشد. از پتو یا ملافه های سبک برای پوشاندن روی کودکاستفاده کنید.

دمای اتاق و محل زندگی کودک را با یک دماسنج سالم و معتبر تنظیم کنید دماسنج را در نزدیکی کودک قرار دهید و به اینشکل دمای مناسب را برای او تنظیم کنید

رختخواب یا تخت خواب کودک را نزدیک بخاری و یا رادیاتورها قرار ندهید چون بیش از اندازه گرمش می شود و این برایشزیان آور است.  تخت خواب را نزدیک پنجره هم نگذارید چون در طی فصل سرد به علت سرما و در تابستان به دلیل گرما وتابش آفتاب بیمار خواهد شد.

وقتی میخواهید کودک را کنترل کنید و ببینید سردش است یاگرمش ، به جای لمس کردن دست و پای او ، شکم و یا پشت گردنش را لمس کنید چون این نقاط دمای واقعی و سرما و گرمای بدن کودک را نشان می دهند آن وقت یا رویش خوب بپوشانید و یا پوشش روی او را سبک کنید.

 اجازه ندهید کسی در اتاق کودک باید در نزدیکی او سیگار یا پیپ بکشد .

هرگز وقتی کودک در کنار شما روی مبل یا نیمکت است نخوابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *