کی باید اولین بار به نوزاد شیر داد؟

بهتر است در اولین ساعت پس از تولد  به نوزاد خود شیر دهید که اولين و حياتي ترين گام برای کاهش مرگ و مير شيرخواران و کودکان است. .

نوزاد با چسبیدن به سینه شما ومکیدن ریتمیک ، شروع به راه اندازی سلولهای موجود در سینه های شما می کند تا شیر شما را به جریان بندازد.

در حالت ایده آل ، کودک شما به محض تولد روی سینه شما قرار خواهد گرفت تا دسترسی به سینه داشته باشد. تماس پوستي زود رس مادر و نوزاد منجر به افزايش قابل توجه ميزان  تغذيه باشير مادر و طول مدت شيردهي مي شود. ممکن است او شیر بخورد یا نخورد . در هر حال از بدن او حمایت کنید و به او اجازه دهید سعی کند راه خود را به سمت پستان پیدا کند. با این حال ، اگر کودک شما نمیتواند این کار را بکند، متخصصان مراقبت های بهداشتی معمولاً در کمک به مادران در موقعیت یابی بسیار مهارت دارند و میتوانید از آنها بخواهید تا کمکتان کنند. 

از نوازش های آرام و تماس زیاد با پوست برهنه او لذت ببرید. این باعث می شود که اکسی توسین – “هورمون عشق” در هر دو شما جاری شود ، که برای انتشار اولین شیر شما ، آغوز  ضروری است. آغوز سرشار از عوامل ايمني بخش است و اولين واکسن نوزاد محسوب مي شود که او را در برابر بسياری از بيماری ها حفاظت کرده و به تنظيم سيستم ايمني در حال تكامل نوزاد نيز کمك مي کند.

هنگام شیر دادن ، کودک شما در بهبودی از بدو تولد به شما کمک می کند. این امر به این دلیل است که اکسی توسین باعث انقباض رحم شما نیز می شود. در اولین ساعت ها پس از تولد ، این امر به بیرون کشیدن جفت به طور طبیعی کمک می کند و باعث کاهش ریزش خون می شود.

 

 

info@www.ninishine.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *